Info ja soovitused

VASTSÜNDINUD BEEBI FOTOSESSIOON

KAKS PISIKEST KÄTT PEA PÜÜDMAS ON PÄIKEST ...

VASTSÜNDINUD FOTOSESSIOON

FOTOSESSIOONI AJA PLANEERIMINE

Ilmselgelt on sündimata beebi pildistamiseks täpse kuupäeva paika panemine üsna võimatu ülesanne. Esialgse eelkokkuleppe-kuupäeva saame aga juba Teiega paika panna lähtudes sünnitähtajast. Kui siis pisike on sündinud, saate võtta minuga ühendust meili teel info@evelinphoto.com või siis saadate sõnumi +3725188807 ning leiame meile mõlemile sobiva aja pildistamiseks.

Parim aeg beebide pildistamiseks on 5-14 päeva vanuselt. Siis on pisike veel suure unevajadusega ja magab sügavat und ning on pildistamisel kenasti „vormitav“.

FOTOSESSIOONI KESTUS

Fotosessiooni viime läbi Viimsis asuvas fotostuudios või soovi korral Teie oma kodus. Raske on täpselt öelda kui kaua fotosessiooniks aega võib kuluda. Tavaliselt peaks arvestama 3,5h ajaga. Olgu öeldud, et beebi on „kuningas“ ja määrab sessiooni pikkuse!

STIIL: POSEERITUD vs. VABAM STIIL

Poseeritud fotosessioon stuudios on ametlikum ja seda on kõige mugavam läbi viia hetkel, mil beebi on väga sügavas unes ning „sätitav“. Poseeritud fotosessiooni eesmärgiks on perfeksed pildid vastsündinust. Kasutame tekikesi, mähime beebit rätikesse, kasutame mütsikesi jne. Alati on oodatud kõik ideed-mõtted-soovid kliendi poolt ja neid võiks jagada fotograafiga enne sessiooni. Vastsündinud beebi fotosessiooni viime läbi Viimsis asuvas kodustuudios.

Vabas stiilis sessioonil on kindlasti oma osa poseerimisel, kuid põhieesmärk on saada loomulikumaid ning naturaalsemaid pilte pisikesest. Vabamas stiilis pilte on kõige parem teha just beebi oma kodus. Mõnusas õhkkonnas koos oma teiste pereliikmetega. Jäädvustame emotsioone, mis kaasnevad uue ilmakodaniku lisandmisega perre, vanemate õdede-vendade pildid koos pisikesega jne.

SOOVITUSED

Põhirõhk on fotosessioonil beebi pildistamisel, kuid ema-isa ning pere vanemad lapsed saab ka beebiga koos kenasti pildile jäädvustada. 

Parim vanus pisikeste beebipiltide tegemiseks on kuni 5-14 päevavanuselt.

RiietusBeebipilte armastan pigem teha ilma riieteta (kangaste ja tekikestega stiilis), aga kui soovite riietes pilte, siis beebile sobiksid heledad (valged) ühevärvilised bodyd. Soovitavalt ilma piltideta, sest pilt riietusel tõmbab liiga palju tähelepanu beebi pealt ära.  Soovitav oleks kasutada stuudiosse tulles beebile riideid, mida on kerge eest lahti teha ning ära võtta ning ei pea üle pea tõmbama. Hõlmikpluuse näiteks. Üle pea käivad riided häirivad suure tõenäosusega beebi und.

Sessiooniks mõelge läbi ka teiste pereliikmete riietusPere peaks olema riietatud ühtses stiilis. Vältima peaks väga kirjuid kangaid. Oma riietuse valikul peaks ema ja isa sellega arvestama, pildistamise ruumis on väga soe, et beebil oleks mõnus ja hea olla. Võib kaasa võtta vahetusriideid (heledad ja must variant). Eelistada võiks pigem ühevärvilisi (valge, pastelne toon, must) rõivaid ning vältida suuri mustreid ning kirjuid kangaid.

Fotosessioonile tulles võiks naisterahval olla tehtud jumestus ja soeng. Kasulik on läbi lugeda ka mõned üldisemad soovitused enne sessioonile tulekut SIIT.

Beebinaha hooldus. Vastsündinud beebi nahk on sageli üsna kuiv ning ketendav. Enne sessiooni võiks kodus nahka kreemitada või niisutada õliga.

Enne fotosessiooniga alustamist on hea kui beebi sööb veel stuudios kõhu täis.

Erandjuhuks palun kaasa võtta luti, sest see võib olla sessioonil väga abiks. Kuna sessiooni kestus on ~ 3,5h, siis võib soovi korral kaasa võtta ka endale kosutust näksi ja joogi näol. Stuudios on olemas vesi.

Aksessuaaride osas on stuudios olemas tekikesed, kangad ning korvid. Hea oleks kui otsite välja Teile olulised asjad, mida soovite koos lapsega pildile jäädvustada - mõni tita mänguasi näiteks, tekike, kangad, korv, kohver, lilled jne… Hea meelega kasutan alati ka pere oma asju fotosessioonidel.

Fotosessioon sisaldab piltide töötlust ning digitaalseid prindifaile (ilma logota)

Kui Teil on fotosessioonile kindlad soovid ja mõtted, siis jagage neid eelnevalt ka fotograafiga. Ideid leiab internetist. Näiteid võib mulle saata e-mailiga. 

Vastsündinud beebi pildistamise hind

Fotosessiooni hinnad leiate siit: HINNAKIRI