BEEBIOOTUSE fotosessioon

Beebiootuse fotosessioon on mõeldud naisele koos tulevase isaga. Pere suuremad lapsed saab ka soovi korral sessioonile kaasata. 

Parim aeg. Kõige parem on teha beebiootuse pilte 34-37 rasedusnädalal, sest siis on kõhuke juba piisavalt ümar, aga tulevase ema enesetunne veel ei ole liigraske ja poseerimine kergem.

Beebiootuse fotosessiooni on võimalik teha portreesessioonina või sensuaalse buduaarilikus stiilis sessioonina. Kõik oleneb kliendi soovist.

Fotosessiooni saame läbi viia stuudios või stuudiost väljas. Saame jäädvustada beebiootuse toreda portreesessioonina jalutades looduses või siis soovi korral sensuaalsemas võtmes, mil sessiooni tulemuseks on fotoseeria intiimsete piltidega beebiootusest. Oluline on see, et pildistatav tunneks ennast mugavalt. Sessioonil olles olen fotograafina ka omaltpoolt igati abiks ja juhendan ning aitan.

Kaunis aeg looduses pildistamiseks on vahetult enne päikeseloojangut (alustaksime~1h enne), kui valgus on madal ja ilus. Otsime parima sobiva asukoha ning kellaaja ning viime läbi ühe ilusa beeiootuse sessiooni!

Stuudiosessioonile tulles on soovitav stuudiosse tulla 10 min. enne broneeritud sessiooni kellaaega, mitte varem, sest enne seda aega võib olla kellegi teise fotosessioon. Püüame vastu tulla ka hilinejate soovidele ja pakkuda sessiooni täies pikkuses, kuid kahjuks ei pruugi see alati võimalikuks osutuda. Stuudios kasutame vahetusjalanõusid, saab olla ka paljajalu või sokkides.
Fotostuudio asukoht: STUUDIO7,  Niine 11, Tallinn.  Asub II korrusel.

Kindlad soovid. Kui Teil on fotosessiooni suhtes konkreetsed soovid ning ideed siis andke sellest kindlasti enne sessiooni fotograafile teada. Ettekujutus naiselikult sensuaalsest või seksikast sessioonist võib olla erinev. Võite saata ka näidispilte e-mailiga või siis kirjeldada oma mõtteid. Hea oleks, kui fotograaf saaks aimu, millised pildid kliendile meeldivad ning milliseid pilte soovite tulemuses näha. Alati oleks hea mainida ka, mida Te enda juures sooviksite esile tuua või pigem varjata (n. mõni arm või sünnimärk). Kui fotograaf teab, siis oskab ta ka seda pildistamisel ning hilisemas fototöötluses arvestada. Ideid saab noppida internetist.
Kui sooviks on sensuaalsemas stiilis beebiootuse pildid, kauni pesu ja pärlitega, siis sellisel juhul tasuks aluspesu läbi mõelda. Kui soovite buduaarilikus stiilis beebiootuse pilte või erinevate kangastega pilte siis peaks hea tulemuse jaoks keha olema niisutatud eelnevalt kas õli või kehakreemiga. See tagab kauni ja terve jumega naha (vt. allpool nahahooldus).

Jumestus. Fotosessioonile tulles võiks naisterahval olla tehtud jumestus ja soeng. Veel parema tulemuse saamiseks võiks olla jumestus lastud teha professionaalsel jumestajal. Soovi korral jagan Teile jumestajate kontakte. Jumestajaöö hind on ~35€.

Ise jumestust tehes, soovitan selleks kulutada veidi rohkem aega, kui Teil tavaliselt meikimisele kulub. Näo põhi katta nahatooniga sobiva jumestuskreemiga ning hea oleks kasutada õrna puudrit, et nägu ei läigiks. Peitma peaks ka võimalikud näovead (n. tumedad silmaalused, punnid, pigmendilaigud vms.). Oluline on, et näo põhi oleks ilusti hajutatud ja annab kena, loomuliku ning värske jume. Kasutada võib veidi tugevamat meiki, kui tavaliselt olete harjunud, sest fotol jääb tulemus ~50% võrra õrnem – veidi tugevam põsepuna, huulejoon ja huulepulk. Fotomeigis võiks vältida pärlmutter toone, eelistama peaks matte värve. Ripsmed ei tohiks peale ripsmetushi pealekandmist olla kokku kleepunud, need peaks läbi kammima. Vaadake üle kulmukaar, et see oleks kenasti vormitud ning hooldatud.

Juuksed. Kena soeng annab samuti ilu ja enesekindlust juurde. Kerge soeng, kerge lokk on naiseliku portreesessioonil pildisamiseks väga kena valik. Kui Teie portreesessioonile eelneb ka jumestus-soeng stuudios, siis PS! palun tulla juukseseadmisele puhaste ja kuivade juustega.

Pediküür-maniküür. Enne fotosessioonile tulemist peaks üle vaatama ka küüned-varbad.

Riietus tasuks veidi läbi mõelda. Beebiootuse jäädvustamiseks tasuks fotosessioonile tulles kanda rõivaid, mis ei jäta kehale tugevaid soonimise rante (n. jalgadele põlviku- või sokirandid, rinnahoidja randid või kõhule püksirandid). Ka tasuks vältida väga tumedat (musta) värvi riideesemeid, mis kõhukese pigem ära peidavad. Kasutada võiks eest lahti käivaid rõivaesemeid – näiteks toppe, triiksärke, et kõhukest oleks mugav pildile jäädvustada.  Soovitav on kaasa võtta nii heledam kui ka tumedam pesu. Mulle meeldivad ka teksades beebiootuse pildid (kui kõhuke võimaldab, kui ei, siis saab ka eest pükisd lahti jätta), toppidena võiks kaasa võtta erinevaid variante. Ilusad pildid jäävad ka lihtsalt meeste laiemat valget triiksärki  kasutades. Võib kaasa võtta ka mõne mugava kleidi, mis tooks kõhukest esile. Sessioonile võib kaasa haarata ka mõne tulevasele beebile varutud ese – kas mõni mänguasi, lutt, sokikesed, müts vms.

Nahahooldus. Mõned päevad enne sessioonile tulekut tarbige piisavas koguses vett. Vee tarbimine annab nahale terve ja hooldatud välimuse. Aktipiltide tegemiseks tuleks fotosessioonile tulles kanda rõivaid, mis ei jäta kehale tugevaid soonimise rante (näiteks jalgadele põlviku- või sokirandid, rinnahoidja randid või kõhule püksirandid). Samuti peaks hea tulemuse jaoks keha olema niisutatud eelnevatel päevadel kas õli või kehakreemiga. Soovitaksin seda teha kodus ka enne sessioonile tulekut. See tagab kauni ja terve jumega naha. Palun vältige rasvaseid kreeme, mis võivad stuudio pabertaustadele inetud rasvalaigud tekitada. Soovitav on paar päeva enne sessioonile tulekut eemaldada mittesoovitavad kehakarvad, kuid ärge jätke seda protseduuri samale päevale, et vältida nahaärritust. Sessioonil kasutage läbipaistvat deodoranti.

Päevitamisest (sh solaarium). Normaalne ja ühtlane nahatoon jääb piltidel kena. Kena ja ühtlane jume annab rõõmsama väljanägemise. Üleliigne päevitus ei ole kindlasti hea. Üleliia päevitunud nahk jääb piltidel punetav ja sageli ebaühtlase värvitooniga. Foto järeltöötluses päikesepõletuse punast nahka korrigeerida on väga aeganõudev ning suur töö, seetõttu tuleks sellise töötluse eest lisatasu. Planeerige päevitamine mõned (vastavalt oma naha reaktsioonile) päevad enne sessioonile tulekut, et nahk jõuaks “rahuneda” ja tulemus oleks ootuspärane. Enne sessioonile tulemist peaks päevitamisel vältima nahale rõivarantide tekkimise või kui need siiski on juba tekkinud, siis oleks hea valida vastav rõivastus fotosessiooniks, mis rõivarandid katab. Soovitan vältida isepruunistavaid kreeme, sest neid on väga raske ühtlaselt nahale kanda ning tulemus võib olla ebaühtlane või laiguline. Ka sprey-päevitus ei ole fotosessiooniks sobiv.

Fotosessiooni eelõhtul lubage endale vähemalt 8h und!

Pildistamise ajal andke julgelt teada oma soovidest-ideedest-mõtetest, milliseid poose soovite ja mida ning millal soovite muuta. Kindlasti ei pea kaasa minema lihtsalt viisakusest fotograafi ideedege, kui need ei tundu sobivat.

Hinnad: fotograafi hinnakiri
Beebiootuse sessiooni jäädvustanutele vastsündinud beebi pildistamine 10% soodsamalt (pakkumine kehtib 5-14 päeva vanuste beebide pildistamisele)